WSJ: Росія подвоїла імпорт нітроцелюлози, яка необхідна для виробництва артилерійських боєприпасів
Росія збільшила імпорт нітроцелюлози, яка використовується, зокрема, для виробництва пороху для артилерійських снарядів. Серед виробників нітроцелюлози, що поставляється до Росії в останні два роки, також є компанії зі США, Німеччини та Тайваню.
Про це пише The Wall Street Journal із покликанням на торговельні дані
Російський імпорт нітроцелюлози, легкозаймистого бавовняного продукту, який є центральним для виробництва пороху та ракетного палива, зріс на 70% у 2022 році, у перший рік повномасштабного вторгнення Москви в Україну, і в середині 2023 року становив 3039 тонн продукту. Це удвічі більше, ніж у 2021 році.
Оборонні компанії в усьому світі намагаються знайти шляхи отримання нітроцелюлози в умовах дефіциту, який спричинив зростання цін і створення перешкод для виробництва. Лише кілька країн світу виробляють нітроцелюлозу, оскільки вона використовується переважно у боєприпасах і підпадає під обмеження міжнародної торгівлі.
Сама Росія виробляє «мало» нітроцелюлози. Після того, як Євросоюз та США запровадили санкції проти Москви, Китай збільшив постачання цієї речовини до Росії. Однак, згідно з торговельними даними, за майже половину імпорту нітроцелюлози в Росію з початку війни відповідає одна невелика компанія в Туреччині – Noy. Через неї Росія закуповує нітроцелюлозу, вироблену у США, Німеччині та Тайвані. Відповідно до корпоративних записів, більшість продажів Noy, яка базується в Стамбулі, були російським компаніям, які є зареєстрованими підрядниками уряду РФ.
Німецькі філії нью-йоркської компанії International Flavors & Fragrances продали щонайменше 80 тонн нітроцелюлози компанії Noy, яка потім відправила цю продукцію до Росії. Тайванська компанія TNC Industrial виробила понад 500 тонн нітроцелюлози, яку Noy відправив до Росії минулого року. За останні два роки аналогічний обсяг продукції компанія закупила у німецького виробника Hagedorn-NC та відправила до Росії.
Також російський імпортер Analytical Marketing Chemical Group за останні два роки отримав із Тайваню нітроцелюлозу на суму майже 700 тисяч доларів. На сайті організації йдеться, що компанія є постійним партнером Казанського державного казенного порохового заводу.
Експорт до Росії західними компаніями також відбувається на тлі глобального дефіциту нітроцелюлози, який уповільнює виробництво країнами НАТО артилерії для України.