З початку 2023 року Китай заощадив $10 мільярдів, купуючи нафту в Росії, Венесуелі та Ірані

З початку 2023 року Китай заощадив $10 мільярдів, купуючи нафту в Росії, Венесуелі та Ірані

З січня по вересень країна заощадила майже 10 мільярдів доларів завдяки рекордним закупівлям нафти в держав, що наразі  перебувають під санкціями Заходу.

Про це повідомляє Reuters.

Завдяки імпорту з нижчими цінами збільшилась пропускна спроможність другого за величиною споживача нафти та нафтопереробника у світі. Особливо це стосується невеликих незалежних операторів — Китаю. 

Такі покупки Китаю також є джерелом доходів для Москви, Каракасу і Тегерану, чия економіка обмежена санкціями Заходу та падінням інвестицій.

Згідно з даними, наданими трекерами «Vortexa» та «Kpler», Китай відвантажив морем рекордні 2,765 мільйона барелів на день сирої нафти з Ірану, Росії та Венесуели за перші дев’ять місяців 2023 року.

На ці країни припадала чверть імпорту Китаю в період з січня по вересень, порівняно з приблизно 21% у 2022 році та 12% у 2020 році. 

За даними Vortexa, за цей період загальні російські поставки зросли більш ніж на 400 тис. барелів на добу порівняно з минулим роком, оскільки санкції на Росію спровокували масове перенаправлення її нафтових потоків з Європи до Китаю та Індії.

Таким чином, Китай цьогоріч заощадив 4,34 млрд доларів, імпортуючи російську нафту, ще 1,17 млрд доларів — від купівлі венесуельської нафти, і 4,2 млрд доларів — імпортувавши рекордні 1 млн барелів на добу з Ірану за той самий період. 

Статистика з останньої країни на 60% перевищила рекордні показники, зафіксовані китайською митницею у 2017 році. Тоді вона становила 623 тис. барелів на добу, оскільки Тегеран збільшив видобуток майже до максимального рівня та запропонував знижки.